De opleiding Marketing & Sales is een brede opleiding waar je alles leert over commercie, financiën en internationaal zakendoen. In het eerste jaar maak je kennis met alle facetten van een bedrijf, waardoor jij niet alleen breed inzetbaar bent maar ook precies weet waar jouw interesses en talenten liggen.
Na het eerste jaar kies je voor de richting die het beste bij jou past. Je specialiseert je in een van de volgende beroepen:
- Junior Accountmanager (Niveau 4)
- Marketing & Communication Specialist (Niveau 4)
Toegestane vooropleidingen
- Diploma vmbo kaderberoepsgerichte leerweg
- Diploma vmbo gemengde leerweg
- Diploma vmbo theoretische leerweg
- Diploma mbo-opleiding niveau 3
- Overgangsbewijs naar havo/vwo 4
In het kort
Woerden (BOL)
Je wordt tijdens deze opleiding breed opgeleid en bent daardoor multi-inzetbaar bij een bedrijf
Na het eerste jaar kies je de richting die bij jouw niveau en talenten past.
Over jou
- Commercieel ingesteld
- Handel en Ondernemerschap
- In een winkel of showroom
- Leidinggeven
- Marketing en management
- Plannen – organiseren
In de praktijk
Tijdens het brede eerste jaar van de opleiding kom je met alle facetten van sales, finance en finance in aanraking. Daarna ga je je specialiseren in de richting die jouw talenten het meest aanspreekt.
Aanvullende informatie
- BOL
- BBL
- Buitenland
- Keuzedelen
- Ondernemerschap
- Studeren met een laptop
BOL staat voor Beroepsopleidende Leerweg. Je gaat vijf dagen per week naar school. Je hebt veel contact met medestudenten en docenten. Tijdens je opleiding loop je een bepaalde periode stage. Je doet dan veel ervaring op in een bedrijf of instelling. Zo bereiden we je goed voor op je toekomstige beroep.
Lees hier meer over het verschil tussen een BOL-opleiding en een BBL-opleiding
BBL staat voor Beroepsbegeleidende Leerweg. Minimaal drie dagen per week heb je een baan bij een bedrijf of instelling. Je gaat één of twee dagen of avonden per week naar school. Zo leer je vooral in de praktijk. Je verdient vaak al een salaris. Tijdens de opleiding word je begeleid door onze docenten en een praktijkopleider van je bedrijf.
Het is heel belangrijk om meteen bij de start van je opleiding een praktijkplaats bij een erkend leerwerkbedrijf of instelling te hebben. Dan pas kun je de opleiding goed volgen.
Lees hier meer over het verschil tussen een BOL-opleiding en een BBL-opleiding
Wil jij tijdens je mbo-opleiding stage lopen in het buitenland of vakken volgen aan een buitenlandse school?
Lees meer over internationalisering
Een deel van je opleiding kan je zelf invullen. Je kunt keuzedelen kiezen die aansluiten bij jouw vakspecialisme, interesses, hobby’s en toekomstdromen!
Lees meer over keuzedelen
Tijdens je studie al een eigen bedrijf starten? Of een winkel runnen? Bij mboRijnland krijg je de kans om jouw ondernemendheid te versterken.
Lees meer over ondernemerschap
Bij deze opleiding raden we je aan om gebruik te maken van je eigen laptop. Meer informatie over het gebruik van een laptop en over de keuze van een laptop vind je hier.