Werkbezoek burgemeester en wethouder Leiden aan mboRijnland

Op vrijdag 6 juni brachten burgemeester Peter Heijkoop en wethouder Wietske Veltman van Leiden een werkbezoek aan mboRijnland. Samen met o.a. Otto Jelsma en Gijs Vlieland waren ze te gast in ons restaurant Schoolbord, waar twee studenten van de opleiding Medewerker Fastservice examen deden. Op deze manier konden beiden meteen ervaren hoe het beroepsonderwijs wordt vormgegeven en de praktijkexamens worden afgenomen.

Daarna kregen de burgemeester en wethouder een rondleiding in de keuken van de koks, waar de studenten druk aan het schoonmaken waren. Vervolgens trokken de heerlijke bakkersgeuren hen de bakkerij in, waar de laatste zoete broodjes werden gebakken en beiden in gesprek raakten met een student Zelfstandig Bakker.

Daarna kwam Jamie van Voorden de groep ophalen voor een rondleiding in de verschillende techniekwerkplaatsen. Elektronica, Mechatronica, Installatietechniek; de burgemeester en wethouder kregen voorlichting over de verschillende opleidingen, waarna ze eindigden in de werkplaats van Technicus Engineering. Daar was een aantal studenten aan de slag met hun project.

Peter Heijkoop en Wietske Veltman waren zeer geïnteresseerd in het vakmanschap van de studenten en de mooie pronkstukken die tentoongesteld waren, zoals o.a. een gereedschapskist, een vuurkorf en een zonnewijzer. Het bezoek eindigde met een korte presentatie van Gijs Vlieland en gesprek over de samenwerking van mboRijnland met de gemeente en verschillende andere partners in Leiden. Tot slot lichtte Daisy Driessen een aantal projecten toe die studenten en docenten onder de vlag van Leren met de Stad doen samen met en voor bewoners van Leiden.

Dank voor het waardevolle bezoek en op naar nog meer mooie samenwerkingen!