Zaterdag 5 september deden mooi uitgedoste studenten en medewerkers van mboRijnland mee aan de vierde editie van Pride Leiden. Bijna 50 boten van verschillende Leidse organisaties en kennisinstellingen voeren in een lange stoet door de grachten. Op de boot van mboRijnland werd de boodschap ‘Bij mboRijnland mag je zijn wie je bent’ met spandoeken en vlaggen luid zingend en dansend uitgedragen. Met een DJ aan boord en onder luid gejuich van de toeschouwers vierde de studenten en medewerkerd de liefde, diversiteit en inclusie.
Frans Möhring, in oktober alweer een jaar bestuursvoorzitter van mboRijnland, verwelkomde de studenten en medewerkers op de boot: ‘Als mboRijnland laten we vandaag nog meer zien dat we opleiden voor een duurzame en inclusieve samenleving.’
Ook dit jaar zat de sfeer er weer goed in. Om 13.45u vertrok de prachtig versierde boot voor de botenparade. De route eindigde vlak bij de locatie van mboRijnland op de Breestraat Student Ellis voer mee met haar partner Angelique: ‘Tijdens deze Pride kunnen we laten zien dat dit heel normaal is. We hoeven niet in de spotlight te staan, maar iedereen mag zijn wie die wil zijn.’
Iedereen is welkom
Voor studenten en medewerkers is Pride Leiden een moment om te laten zien dat iedereen van waarde is en mag zijn wie die is. En dat geslacht of seksuele voorkeur niet uitmaken, de liefde voor elkaar als mens is het belangrijkst. Het is ook een moment om trots te zijn op wie je bent. Bij mboRijnland vinden we het belangrijk dat alle studenten en medewerkers zich welkom en geaccepteerd voelen. Een veilige en inclusieve leer- en werkomgeving staat centraal, zodat iedereen zichzelf kan zijn.

Extra feest langs de Breestraat
Langs de vaarroute stonden veel toeschouwers om de lange sliert boten te bekijken en de deelnemers aan te moedigen. De route eindigde in de buurt locatie aan de Breestraat. Daar stonden nog meer studenten en medewerkers klaar om de boot en onze boodschap toe te juichen.
