De opleiding Assistant Business Services is voor mensen die willen leren hoe ze kunnen helpen in een bedrijf. Je leert werken bij verschillende soorten bedrijven, zoals kantoren, organisaties of de overheid. Tijdens de opleiding doe je taken zoals ondersteunende administratieve, logistieke en facilitaire werkzaamheden. Ook help je collega’s en ontvang je bezoekers.
Leren in de praktijk
In deze opleiding leer je door te doen. We oefenen alsof we echt aan het werk zijn. Je leert:
- Plannen: Hoe je je werk goed organiseert.
- Klantcontact: Hoe je netjes en vriendelijk met klanten praat.
- Gegevens verwerken: Hoe je informatie opschrijft en bewaart.
- Facilitaire en logistieke taken: Bijvoorbeeld spullen regelen of een werkplek klaarmaken.
Daarnaast krijg je ook algemene vakken:
- Nederlands
- Rekenen
- Loopbaan
- Burgerschap
Ook krijg je begeleiding. Elke dag start en eindigt met je klasgenoten en studieloopbaanbegeleider. Daarnaast heb je coachgesprekken.
Je kiest ook twee keuzedelen. Dit zijn extra vakken die bij jou passen. Je begeleider helpt je bij deze keuze.
Wat maakt deze opleiding speciaal?
Je kunt de opleiding volgen in jouw eigen tempo. Soms kun je sneller werken, soms heb je meer tijd nodig. Je kunt ook extra dingen leren als je dat wilt.
Toegestane vooropleidingen
- Diploma vmbo kaderberoepsgerichte, gemengde of theoretische leerweg.
- Diploma mbo-opleiding niveau 1
In het kort
Alphen a/d Rijn (BOL)
Gouda (BOL)
Leiden Bètaplein / Lammenschans (BOL)
Leidschendam-Voorburg (BOL)
Zoetermeer Van Doornenplantsoen (BOL)
De locatie waar je start is afhankelijk van het aantal aanmeldingen.
Over jou
- Je bent vriendelijk en gastvrij
- Behulpzaam
- Je houdt van afwisselend werk
- Je bent zorgzaam
- Je kunt goed samenwerken
In de praktijk
Na deze tweejarige opleiding kun je doorstromen naar een niveau 3 opleiding of ga je aan het werk! Binnen mboRijnland zijn er verschillende vervolgopleidingen die goed aansluiten op deze opleiding.
Kies je ervoor om aan het werk te gaan, dan ben jij met dit beroep het visitekaartje van het bedrijf. Vaak ben jij voor klanten of bezoekers het eerste aanspreekpunt. Je houdt netjes de mail bij, onderhoudt contacten met collega’s en bezoekers, haalt de post op en neemt de telefoon op. Jouw taken zijn heel divers en daarom is geen dag hetzelfde!
Als je klaar bent
Aanvullende informatie
- Kosten
- BBL
Kosten
Kijk voor een uitgebreider overzicht van de kosten van dit schooljaar bij het kostenoverzicht op mborijnland.nl/kosten
Op deze pagina vind je ook meer informatie over betalingsmogelijkheden en studiefinanciering.
Boeken en materialen
De kosten van boeken en materialen verschillen per opleiding. Je kunt bij één van de leveranciers op onze speciale schoolboekenpagina op mborijnland.nl/schoolboeken jouw boekenpakket bestellen.
BBL staat voor Beroepsbegeleidende Leerweg. Minimaal drie dagen per week heb je een baan bij een bedrijf of instelling. Je gaat één of twee dagen of avonden per week naar school. Zo leer je vooral in de praktijk. Je verdient vaak al een salaris. Tijdens de opleiding word je begeleid door onze docenten en een praktijkopleider van je bedrijf.
Het is heel belangrijk om meteen bij de start van je opleiding een praktijkplaats bij een erkend leerwerkbedrijf of instelling te hebben. Dan pas kun je de opleiding goed volgen.
Lees hier meer over het verschil tussen een BOL-opleiding en een BBL-opleiding
Veelgestelde vragen
Kan ik tijdens de opleiding veranderen van richting?
Ja, als je na een jaar een andere richting wilt kiezen is dat mogelijk.